Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kde nás najdete

SERVIS-PC s.r.o.
Skuherského 64
370 01 České Budějovice 

Tel: +420 603 518 402
E-mail: obchod@servispc.cz

Prodejna:
PO-PÁ
9:00-12:00  13:00-17:00


Servis notebooky

Opravujeme všechny nejrozšířenější značky notebooků a počítačů ACER, HP, ASUS, DELL, LENOVO, FUJITSU, UMAX a další.

Poškozený displej LCD

Máte poškozený displej u notebooku? I tuto častou závadu jsme vám schopni opravit. Po demontáži se vadný displej vyjme z rámečku a nahradí se novým LCD. V některých případech je možno po domluvě se zákazníkem namontovat funkční, ale starší displej, který je podstatně levnější než nový. Je velmi mnoho typů displejů a proto doporučujeme notebook přinést a nechat u nás odborně opravit. Často tím předejdete nepříjemnostem jako např. objednáním špatného displeje, případně dalšímu poškození při neodborné demontáži notebooku.

 


 

Vylomený pant a poškozené šasi

Další závadou, se kterou se setkáváme poměrně často je poškozený úchyt spodního šasi, případně zlomený pant. Tato závada vzniká především u notebooků v nižší cenové hladině u kterých bývají použity nekvalitní plasty, případně nevhodně navrženým uchycením pantů. Po pádu notebooku je tato závada velmi častá. Tyto závady řešíme výměnou pantů a plastů. Náhradní řešení typu zalepení zásadně nedoporučujeme, protože původní závada se projeví již po několika otevřeních notebooku.


 

Baterie notebooku se nedá nabít?

Typickou závadou některých notebooků je, že baterii není možné nabít. Tato závada může být způsobena např. napájecím adaptérem, vyhřátým, nebo jinak poškozeným napájecím konektorem v notebooku a v neposlední řadě zkratem některého článku v baterii. Všechny tyto problémy jsme schopni rychle vyřešit.


 

Windows nenaběhne objeví se modrá smrt.

Většina uživatelů se s touto závadou již setkala. Zapnete počítač a jediné co se objeví na displeji je černá obrazovka s blikajícím kurzorem, případně tzv. modrá smrt (blue screen). I s tímto problémem vám pomůžeme. Vaše drahocenná data z vašeho disku nejprve za zálohujeme, systém Windows nově nainstalujeme a pak původní data vrátíme na přeinstalovaný počítač. Součástí kompletní instalace Windows je i doinstalování ovladačů, nejnovějších aktualizací, podpůrných aplikací a antiviru. Našim cílem je, aby si od nás zákazník odnášel počítač, který může okamžitě používat.


 

Oprava základní desky notebooku

Výměna BGA čipu např. severní most, jižní most a GPU, nebo CPU. Oprava základní desky notebooku patří do kategorie složitých závad. Odstranění těchto závad je časově náročnější a pro zákazníka i dražší. Je třeba zvážit rentabilitu případné opravy. Tuto informaci vám poskytne náš technik ještě před opravou poškozeného notebooku.


 

Výměna klávesnice

Závady na klávesnici vznikají především po polití notebooku tekutinou. I když výrobce notebooku často vyzdvihuje, že jeho notebook má vodě odolnou klávesnici, neznamená to, že klávesnice přežije polití větším množstvím tekutiny. U takto zasaženého notebooku je výměna klávesnice téměř vždy nutná. Tyto opravy patří do kategorie cenově dostupnějších a liší se podle výrobce a modelu notebooku. V případě vypadnutí některé z kláves je možnost výměny jen poškozené klávesy, ale opět s přihlédnutím k modelu a výrobci notebooku.


 

Zrychlení notebooku

I pomalý notebook, se kterým se již nedá téměř pracovat se dá zrychlit. Nejslabším článkem většiny nových notebooků v nižší cenové hladině, nebo starších notebooků je pomalý pevný disk. Výměnou této komponenty za rychlý SSD disk a současně i přeinstalací Windows váš notebook nabere nový vítr do plachet. Budete mile překvapeni daleko svižnějším náběhem Windows v řádech vteřin, ale i celkovou funkčností takto zmodernizovaného notebooku.